Biletul zilei: cotă 2.87 pe calificările din baschet pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo

0

Prieteni, în pauza de la Euro 2020 încercăm un bilet din baschet, pe calificările pentru Jocurile Olimpice.

Serbia are o generație de excepție. Chiar dacă Nikola Jokic, MVP-ul sezonului actual din NBA nu va fi prezent, sârbii vor fi un adversar redutabil pentru medalii la Jocurile Olimpice. Prima dată ei trebuie să se califice. În grupa preliminară au de îndeplinit o formalitate. Ieri au zdrobit Republica Dominicană, într-un meci în care niciun star nu a fost forțat. Teodosic a stat 22 de minute pe parchet, Kalinic 23, iar Micic 26.

Canada, condusă de Wiggins, starul lui Golden State Warriors, a făcut un meci mare noaptea trecută. A învins Grecia, scor 97-91, într-un adevărat festival al baschetului. De la greci nu au lipsit Calathes, Sloukas sau fratele mai mic din familia Antetokounmpo. De cealaltă parte, China are jucătorii dintr-un campionat extrem de puternic, în care s-au investit bani grei. Practică un baschet în viteză. Sunt toate ingredientele pentru un meci cu multe puncte.