Biletul zilei: Rafael Nadal – Richard Gasquet și un duel din play-off-ul NBA

0

Prieteni, avem două bilete câștigătoare la rând, pe același model: un meci de la Roland Garros și unul din NBA. Evident că mergem pe aceeași linie.

Rafael Nadal, de 13 ori câștigător la Roland Garros, joacă astăzi împotriva bunului prieten Richard Gasquet, pentru calificarea în turul 3. Rafa a arătat mai ezitant pe zgură decât sezoanele trecute. A suferit două înfrângeri, cu Zverev la Madrid și cu Rublev la Monte Carlo. Chiar și în primul tur de la Paris a avut ceva probleme, fiind condus de Popyrin cu 5-2 în setul 3.

Portland Trail Blazers primește vizita lui Denver Nuggets, în meciul 6 al seriei din Vest. Oaspeții conduc cu 3-2. Ultimul meci a fost un adevărat recital ofensiv. S-a încheiat 121-121 în timpul regulament, Denver câștigând în final cu 147-140. A fost un nou duel între Jokic, 38 de puncte, și Lillard, 55 de puncte.

TARASPORTCOMPETIȚIEEVENIMENTPREDICȚIECOTAREZULTATSTATUS
FrantaTenisRoland GarrosRafael Nadal – Richard Gasquetpeste 8,5 game-uri în primul set1.72