Biletul zilei: Rafael Nadal – Carlos Alcaraz și meci din play-off-ul LN de baschet

0

Prieteni, astăzi încercăm un bilet combinat din tenis și baschet.

Al doilea meci al sfertului de finală SCM Timișoara – CSO Voluntari, din Liga Națională de Baschet masculin, se joacă joacă. Ilfovenii au obținut o victorie zdrobitoare în primul meci al seriei, în urmă cu 3 zile, scor 95-72. Voluntariul domină înfruntările directe. S-a impus de fiecare dată în cele 5 dispute din anii 2021 și 2022.

Rafael Nadal a revenit după o accidentare care l-a ținut departe de teren timp de două luni. Ibericul încă nu este la capacitate maximă, fiind doar al treilea meci jucat în sezonul de zgură. Turul precedent a avut mari emoții contra lui David Goffin, fiind nevoit să salveze 4 mingi de meci ale adversarului. Adversarul lui Rafa este senzaționalul Carlos Alcaraz. Campionul de la Barcelona are un joc fără cusur pe zgură, se deplasează incredibil și vrea să obțină priuma victorie din carieră contra lui Nadal. S-au mai întâlnit și în semifinale la Indian Wells, pe 20 martie 2022. A cedat atunci în 3 seturi, într-un meci jucat în condiții speciale, cu un vândt infernal.