Biletul zilei: meciurile decisive pentru Liga 1, Dinamo – U Cluj și Chindia – Concordia

0

Prieteni, astăzi aflăm componența finală a următorului sezon din Liga 1.

Dinamo își joacă astăzi întreaga existență. „Câinii” nu au retrogradat niciodată în cei 74 de ani de existență, dar astăzi au nevoie de un meci mare pentru a întoarce eșecul din turul cu U Cluj, scor 0-2. Vor trebui să atace din primul minut, e nevoie de o agresivitate sportivă, iar stadionul plin îi va împinge în această direcție. E foarte probabil ca Adrian Cojocaru să scoată rapid cartonașele galbene din buzunar, pentru a nu scăpat jocul din mână.

Și în celălalt meci de baraj este o situație similară. Chindia Târgoviște, formația din Liga 1, a fost învinsă în tur, scor 1-2, de Concordia Chiajna. Ar trebui să vedem un meci închis, cu multe întreruperi, trageri de timp și tot tacămul.

TARASPORTCOMPETIȚIEEVENIMENTPREDICȚIECOTAREZULTATSTATUS
RomaniaFotbalBaraj Liga 1Dinamo – U Clujpeste 1.5 cartonașe galbene în prima repriză1.50