Biletul zilei: Cupa României și „Liga Florilor”

0

Prieteni, azi e prima zi de pauză de la startul Campionatului Mondial, dar nu ne plângem. Oferta e destul de bogată în evenimente interne.

U Cluj primește vizita Rapidului în ultima rundă a grupei C din Cupa României. Formația antrenată de Eugen Neagoe se mulțumește cu o remiză, rezultat care ar califica-o matematic în sferturile de finală. Clujenii au toate avantajele. Adrian Mutu va încropi cu greu o echipă, lotul fiind decimat de accidentări.

Minaur Baia Mare și Rapid se întâlnesc în etapa cu numărul 9 din Liga Națională de hanndbal feminin. Gazdele sunt departe de momentele de glorie, în timp ce campioana e în revenire de formă. Minaur vine după un meci spectaculos la Buzău, pierdut 30-31. Meciurile directe din sezonul precedent au oferit multe puncte, victorii ale giuleștencelor: 34-31 și 32-28.