Biletul zilei: cotă 6.16 din Chindia – UTA și FCU Craiova – U Cluj

0

Prieteni, avem și azi o analiză la obiect. Statistica e cu noi și cota asta de 6.16 nu ar trebui să fie imposibilă. Poate avem și o doză de noroc…

Chindia Târgoviște și UTA deschid etapa cu numărul 24 din SuperLiga României. Formația antrenată de Toni Petrea vine după o victorie spectaculoasă, 2-1 pe terenul Petrolului. Golurile au fost marcate în minutul 70 și în minutul 85. De altfel, 14 dintre cele 25 de reușite ale Chindiei au venit în repriza secundă.

FCU Craiova și Universitatea Cluj se înfruntă de la ora 20:00, pe o arenă „Ion Oblemenco” goală, după ce Adrian Mititelu le-a interzis accesul ultrașilor. Clujenii au arătat foarte bine în cele două runde de la venirea lui Ovidiu Sabău pe bancă. Au învins-o pe FC Voluntari, scor 2-1, iar în remiza 0-0 cu Rapid ar fi trebuit să primească un penalty clar. Și Craiova practică un fotbal deschis de la venirea lui Nicolo Napoli. Meciul direct din turul campionatului a fost GG, scor 1-1.

TARASPORTCOMPETIȚIEEVENIMENTPREDICȚIECOTAREZULTATSTATUS
RomaniaFotbalSuperLigaChindia – UTAChindia marchează mai multe goluri în repriza a 2-a2.80