Biletul zilei: sferturile turneului ATP de la Toronto

0

Prieteni, ultimul bilet din tenis a fost câștigător. Azi avem o cotă frumoasă din două sferturi de finală ale turneului masculin de la Toronto.

Gael Monfils, revenit în circuit după o pauză destul de lungă, a surprins plăcut cu prestațiile de pe hardul nord-american. Astăzi are însă în față un jucător aflat în mare formă, semifinalistul de la Winbledon Jannick Sinner. Italianul a trecut în primul tur fără emoții, 2-0 cu Berrettini, iar în optimi s-a odihnit. Andy Murray s-a retras înaintea meciului.

Liderul mondial Carlos Alcaraz are o misiune complicată în sferturile de finală împotriva americanului Tommy Paul. Ce doi s-au înfruntat de două ori în carieră, iar victoriile sunt împărțite. Carlitos a avut de tras și când s-a impus, scor 6-4, 6-4. Ibericul a dat semne de slăbiciune săptămâna asta la Toronto. În optimi a avut nevoie de un tiebreak în decisiv în fața lui Hurkacz.