Biletul zilei: cadouri de Crăciun cu FCU Craiova – Petrolul și Poli Iași – FCSB

0

Prieteni, ultima etapă a anului din Superligă trebuie să ne aducă niște cadouri de Crăciun.

FCU Craiova primește vizita Petrolului, de la ora 17:30, în ultima rundă de Superligă din anul 2023. Antrenorul italian Giovanni Costantino a adus exact ce îi lipsea grupării din Oltenia, una cu fotbaliști de real talent. A adus o organizare tactică, iar rezultatele se văd. FCU a câștigat ultimele 3 meciuri fără să primească gol și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. De partea cealaltă, Petrolul nu traversează cea mai bună perioadă. Are probleme evidente în atac și vine după un 0-0 contra Rapidului, meci în care a jucat din minutul 6 cu un om în plus.

Poli Iași este o echipă imprevizibilă, cu mult elan și câțiva fotbaliști de calitate, cum este Alin Roman, marcatorul unei duble runda trecută, în remiza 2-2 cu FCSB. Moldovenii primesc vizita liderului FCSB, aflat pe val după victoria 3-0 cu Hermannstadt. În turul acestui sezon, meciul direct a fost spectaculos, câștigat 2-1 de bucureșteni.