Biletul zilei: cotă 4.59 din Sepsi – CFR și Voluntari – Hermannstadt

0

Prieteni, azi am prins două cote frumoase în NBA. Pregătim o nebunie și pentru noaptea viitoare. Până atunci, am livrat biletul din Superliga României.

Cine a văzut primul meci al Voluntariului din play-out, eșecul 3-4 de la Arad, înțelege de ce mizăm pe un over contra lui Hermannstadt. Instalarea lui Florin Pârvu pe banca ilfovenilor a adus un elan ofensiv nemaivăzut la această echipă. Ocaziile au curs la Arad, au venit 3 goluri și alte 3 bare. Și Hermannstadt a arătat strălucitor la debutul în play-out, victorie zdrovitoare contra lui Dinamo, scor 4-0.

Sepsi a rămas la 6 puncte în spatele podiumului și mai păstrează șanse la cupele europene doar printr-un miracol. De partea cealaltă, CFR Cluj a etalat un joc mai așezat de la venirea lui Adrian Mutu. Între cele două formații nu există mari orgolii, niciun motiv să asistăm la durități încă din primele minute. În precedentele două înfruntări directe, CFR nu a primit niciun avertisment în prima repriză.