Biletul zilei: sferturi de finală de la US Open 2024

0

Prieteni, cum fotbalul e în pauză, continuăm biletele de la US Open. Azi avem două sferturi de finală interesante, câte unul de pe fiecare tablou.

Jack Draper și Alex de Minaur luptă pentru un loc în semifinalele US Open 2024. Australianul și-a liniștit demonii interiori și, în sfârșit, pare să își atingă potențialul. Cei doi s-au înfruntat de 3 ori în carieră. De Minaur s-a impus de fiecare dată.

Sfertul de finală dintre Beatriz Haddad Maia și Karolina Muchova e mai echilibrat decât o arată cotele. Brazilianca, ocupanta locului 21 WTA, are un joc complet. Se deplasează bine pentru fizicul și înălțimea ei. Ultimul meci direct, la Cincinnatti 2023, a fost echilibrat, victorie a cehoaicei în 3 seturi, scor 6-7(3), 6-1, 6-4.