Biletul zilei: încă o cotă neconformă cu realitatea din handbal

0

Prieteni, ieri v-am semnalat o cotă de neînțeles din handbal și am am avut dreptate. Am câștigat lejer! Azi am remarcat ceva anormal și la derby-ul dintre Rm. Vâlcea și CSM București.

SCM Rm. Vâlcea joacă un handbal frumos de la venirea lui Florentin Pera pe banca tehnică. Meciurile au ritm, se înscrie mult. Astăzi, în sala Traian vine campioana București, echipă obligată să câștige.

CSM e momentan pe locul secund, la un punct în spatele liderului Gloria Bistrița. Formația antrenată de Bojana Popovic are meciul de astăzi restant.

Ce ne-a atras atenția este linia golurilor pentru cea mai în formă handbalistă a lui CSM, interul dreapta Valeriia Maslova. Rusoaica e de neoprit în perioada recentă. A ajuns la 59 de goluri în Liga Campionilor. În ultimele meciuri, avem așa: 7 goluri cu Ikast, 6 cu Ferencvaros, 6 cu Brest, 6 cu Podravka.

Maslova e imposibil de oprit și în competițiile interne. În ultimul meci, cel din Cupă, cu Iași, a înscris de 9 ori. În precedenta partidă de campionat, demonstrație de forță contra Rapidului, a punctat de 7 ori!

 

TARASPORTCOMPETIȚIEEVENIMENTPREDICȚIECOTAREZULTATSTATUS
RomaniaHandbalLiga FlorilorSCM Rm. Vâlcea – CSM Bucureștipeste 3.5 goluri Valeriia Maslova1.75
COTĂ FINALĂ: 1.75MIZĂ:

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.