Biletul Zilei: Tenis și volei pentru o cotă de 2.03!

0

Prieteni, ziua de miercuri ne aduce partide foarte importante în sportul mondial. Așa că noi vă propunem o cotă de 2.03, cu șanse mari de reușită.

Bianca Andreescu poate spera la o finală la US Open, dacă judecăm după parcursul fenomenal din 2019. 5 înfrângeri doar, dintre care două venite în urmă unor abandonuri, turnee câștigate la Newport, Indian Wells și Toronto și finală la Auckland. Adversara canadiencei este Elise Mertens, o belgiancă cu un start de sezon promițător, dar care s-a stins pe parcurs.

La CE de volei, Turcia și Olanda își dispută un loc în semifinale. Olandezele au prima șansă, dar Turcia evoluează la Ankara, în fața a peste 8000 de spectatori, așa că presiunea va fi pe Olanda. Turcia vine după un 3-2 cu Croația în sferturi și putem spune că fanii le-au purtat spre victorie. Olanda, deși nu prea pierde cu Turcia, cedează câte un set aproape de fiecare dată în disputele directe.