Biletul zilei: Filiași – Universitatea Craiova și Fenerbahce – Monaco

0

Prieteni, venim după un bilet câștigat ușor. Azi mizăm pe ultimul sfert de finală din Cupa României și pe un meci din Euroliga de baschet masculin.

Universitatea Craiova a rămas cu un singur mare obiectiv în acest sezon, Cupa României. Oltenii sunt favoriți la trofeu, iar în sferturi înfruntă o echipă din al treilea eșalon, pe ACSO Filiași. Meciul se joacă pe arena „Ion Oblemenco”, pe un gazon perfect, avantaj pentru formația lui Laurențiu Reghecampf. Filiașiul vine după un eșec ustutător în campionat, 0-6 cu Slatina, și are mai mulți jucători de bază indisponibili. Cu siguranță Craiova va încerca să rezolve rapid partida, așa că vom vedea goluri în prima repriză.

Fenerbahce primește vizita lui Monaco în runda cu numărul 13 din Euroligă. Turcii au o serie oribilă în această competiție, 4 meciuri consecutive pierdute. Au ajuns să aibă a treia cea mai slabă defensivă. Monaco a investit masciv în ultimii ani, a adus jucător de nivelul lui Mike James, și speră la calificarea în play-off.

TARASPORTCOMPETIȚIEEVENIMENTPREDICȚIECOTAREZULTATSTATUS
RomaniaFotbalCupa AnglieiACSO Filiași – Universitatea Craiovapeste 1.5 goluri în prima repriză1.72