Biletul zilei: Barcelona – PSG și Dortmund – Atletico, decisivele din sferturile Champions League

0

Prieteni, unii au ridicat din sprâncene la biletul de ieri. A ieșit fără emoții. Și astăzi pariem contra curentului la Barcelona – PSG și Borussia Dortmund – Atletico Madrid.

Barcelona a produs surpriza în turul de la Paris. Donnarumma, portarul lui PSG, nu are cum să prindă din nou o seară la fel de neinspirată. Francezii au și avantajul prospețimii. Nu au jucat niciun meci de la cel cu Barça. Luis Enrique a avut timp suficient pentru a pregăti totul în amănunt.

Borussia Dortmund trebuie să întoarcă eșecul din turul cu Atletico Madrid, scor 1-2. Astăzi va avea în spate 81.000 de spectatori. Dacă va continua presiunea din repriza secundă de pe Metropolitano, atunci remontada e posibilă. Nemții au obținut 8 cornere în partida tur. Azi, linia e mai jos și poate fi speculată.