Biletul Zilei: Astăzi mizăm pe oaspeți!

0

Ultimele meciuri internaționale din pauza rezervată naționalelor au loc astăzi. Am selectat două partide în care mizăm pe oaspeți cotați cu prima șansă.

Înfrângerea cu Portugalia face ca Serbia să privească Euro 2020 de la TV, în proporție de 99%. Totuși, știm cu toții poporul sârb, așa că atâta timp cât există șanse matematice, aceștia se vor lupta pentru calificare. Luxemburg a fost incomodă în aceste preliminarii, au pierdut acasă 2-1 cu Ucraina printr-un autogol în minutul 90+3, iar în returul cu ex-sovieticii au cedat 0-1. Chiar și așa, Serbia are prima șansă și ne putem aștepta la o răbufnire de orgoliu.

Moldova e clar în regres în ultimii ani, iar rezultatele indică acest lucru. Vecinii noștri primesc azi vizita Turciei, o echipă condamnată să plece cu toate punctele de la Chișinău, deoarece lupta cu Islanda pentru un loc la Euro e aprigă. Moldova a primit 13 goluri în cele patru înfrângeri, 4 chiar de la Turcia.